Vývoj produktů firmy Koss

Koss je tu pro své zákazníky už 60 let 

Inovace, vysoký standard, nekompromisní kvalita a pohodlí pro posluchače. To vystihuje firmu KOSS celá desetiletí. Příběh dnes již světoznámé značky začíná v roce 1958...   


1958: První SP/3 sluchátka na světě

Mladý a ambiciózní zakladatel firmy John C. Koss spojil ve svých 28 letech síly s inženýrem Martinem Langem a vytvořili společně první SP/3 sluchátka na světě. Lidé si je zamilovali. Nikdy předtím totiž neslyšeli zvuk, který by je přenesl tak blízko k jejich oblíbené hudbě.


1960 – 1970: KOSS používají hvězdy i prezidenti

Po několika letech se firma KOSS dostává na výsluní. Navrhují a vyrábí první elektrostatická sluchátka na světě s vlastním napájením ESP/6. Jejich produkty používají osobnosti jako Frank Sinatra Jr., Pete Fountain a stanou se také součástí vybavení paluby amerického vládního speciálu Air Force One.

Sluchátka na palubě Air Force One

 

1970 – 1980: Vývoj jde mílovými kroky vpřed

Vynález plno-rozsahových profesionálních sluchátek Pro/4AA ukázal světu, jak je možné skloubit hi-fi výkon, dokonalé odhlučnění a plný frekvenční rozsah do originálního designu. Odstartoval tak vlnu inovací a technologických vylepšení. Jedním z nich byl i model HV/1A. Ten položil přímé základy kvality zvuku, ze kterých vychází i dnešní sluchátka KOSS.

 

 Model HV/1A a Model Pro/4AA

 

1980 – 1990: Zrodila se legendární Porta Pro

Firma KOSS spolupracuje s hvězdami, jako jsou Neil Diamond, baví fanoušky trefnou reklamou a podporuje léčbu sluchu. Milníkem se pro ni stává rok 1984, kdy přijde s novým modelem Porta Pro. Přenosný osobní poslech ním posouvá o level výš s bezkonkurenčním pohodlím a prvotřídním výkonem. Model se dodnes drží na vrcholu popularity po celém světě.  

 

Reklama: Dopřejte svým sousedům léčbu tichem a další reklamy

 

1990 – 2000: Nová generace a model Sporta Pro

Do podniku nastupuje nová generace rodiny Koss, která chce přenést hudbu ještě blíže k lidem. I z tohoto důvodu navrhují model sluchátek Sporta Pro stvořen pro aktivní posluchače. Hudba se tak stává součástí života posluchačů bez omezení.

John C. Koss starší se svými syny Michaelem Kossem a Johnem Kossem mladším v roce 1990 a originální reklama na sluchátka KOSS: Čajkosskij.

2000 – 2010: Síně slávy a sluchátka nejen na uších, ale i v uších

Zakladatel společnosti, John Koss st. se dostává do síně slávy spotřební elektroniky za své celoživotní dílo a velký příspěvek k vývoji a posunu základů spotřební elektroniky. Jeho syn, John Koss ml., je zas uveden do wisconsinské Obchodní síně slávy. Sluchátka jdou neustále kupředu, na trh je uvedena nová kolekce sluchátek do uší KDX100, 200 a 300.   

John C. Koss starší vstupuje do síně slávy spotřební elektroniky a originální reklama na sluchátka KOSS: Kosstrénink a Model KDX100

 

2010 – dnes: Bezdrátová technologie Bluetooth sluchátek válcuje trh. Společně tvoříme historii

S několika modely napájenými bezdrátově pouze pomocí Bluetooth technologie se sluchátka KOSS stávají ještě pohodlnějšími a praktičtějšími. Zákazníci si zamilovali model Porta Pro Wireless, popularitu získává také Porta Pro KTC s in-line ovládáním pro Apple a chytré telefony. Tempo s nimi udržuje i Porta Pro MIC se zabudovaným mikrofonem. Vznikají první sluchátka na světě pouze pro ženy. Hudba je neustále s námi. A vývoj jde vysokým tempem nezastavitelně kupředu.

Dnes jste již jeho součástí i vy. Společně vytváříme příběh KOSS a píšeme tak historii značky i nadále.