Co jste možná nevěděli o firmě Koss

Americká firma Koss Corpoation patří ke světové špičce audiotechniky. Už po několik desetiletí navrhuje a vyrábí sluchátka, která kvalitou často předčí i cenu samotného výrobku. Dělá tak radost milionům lidí po celé planetě.

Mezi jejími věrnými zákazníky se najdou profesionálové s tím nejvybranějším sluchem i laici, kteří pouze rádi poslouchají hudbu cestou do práce. Čím si je firma sídlící v americkém státě Milwaukee získala? Máme pro vás pár zajímavých faktů, které možná ještě o firmě Koss neznáte.

Věděli jste, že...    

...KOSS se proslavil svými billboardy, které původně neměli prodávat, ale pouze bavit KOSS komunitu?

KOSS se nejen v marketingu zaměřuje na potřeby svých zákazníků. Jak řekl o legendárních billboardech podél amerických silnic výkonný ředitel firmy, John Koss v rozhovoru pro rozhlasovou stanici WUWM: „Billboardy původně neměli v plánu prodávat sluchátka. Měly pobavit komunitu, zapojit jí do KOSS života a definovat značku.“

S takovou péčí se u firmy KOSS setkáme ve všech ohledech. Většina sluchátek je zařazena do programu Doživotní záruky, ve kterém se zákazník může spolehnout na rychlý, levný servis a efektivní technickou podporu. Servisy fungují po celém světě stejně jako pomoc zákazníkům. To je ta správná starostlivost.        

Bilboardy Koss

 

...John Koss otevřeně mluví o své posedlosti přesností zvukové reprodukce?

Sluchátka pro něho a firmu KOSS nejsou pouze sluchátka. Je to spíše způsob, jak přinést vzrušení ze živého koncertu do pohodlí domova. Tato posedlost dostala mezi milovníky hudby po celém světě pojmenování „Zvuk Koss“. Zvuk Koss vyjadřuje dokonalou zvukovou reprodukci, kterou si můžete díky pohodlným sluchátkům užívat každý den.  

John Koss

 

...sluchátkům KOSS se původně říkalo „zařízení pro soukromé poslouchání“?

Bylo to přesněji v roce 1958. Na trhu se díky vynálezci a zároveň zakladateli firmy KOSS, Johnu C. Kossovi, objevila první SP/3 sluchátka na světě. Od té doby se ze „zařízení pro soukromé poslouchání“ stal prostřednictvím inovací výrobek prvotřídní jakosti. Zároveň je neodmyslitelnou součástí života současného moderního posluchače. Historie firmy mluví sama za sebe, zde se můžete podívat na vývoj produktů Koss. Díky dlouholeté tradici se na ni jednoduše můžete spolehnout.

První sluchátka SP/3

 

...si sluchátka KOSS zahráli v televizní show oceněné Emmy, Mad Men?

A to opakovaně. Hlavně proto, že je fanoušci dobře znají. Ostatní firmy za své produkty v americké show zaplatili horibilní částky, avšak produkty KOSS a také jejich příběh se do seriálu dostal zcela bez domluvy a pro firmu zdarma. Prostě proto, že značka KOSS neodmyslitelně patřila do USA šedesátých let. A jinak tomu není ani dnes. Zákazníci značku vnímají jako  kvalitu se zárukou za dostupnou cenu.

Firma KOSS Corporation nepřestává být fenoménem ani po více než půlstoletí na trhu. Chcete se o ní dozvědět více? Klikněte si na stránky www.koss.cz nebo v našem článku odhalte na její postupné krůčky ke slávě.